O filmie:
DOBRA ZMIANA Pierwszy polski film dokumentalny o... dobrej zmianie.
Jak wygląda życie Polaków w czasach w „dobrej zmiany”? Dokonujemy analizy przez obserwację dokumentalną. Bohaterki to kobiety, reprezentujące dwie strony politycznego podziału naszej kraju.
Przyglądamy się ich codziennemu życiu i aktywności społecznej, żeby zrozumieć skąd biorą się różnice. Uważnie śledzimy przebieg procesu, w którym uczestniczą nasze protagonistki, poświęcając Polsce swój czas i energię. Łączy je patriotyzm, ale dla Marty ma on odcień narodowy i katolicki, dla Tity – europejski i liberalny.
Film jest ich intymnym portretem. Ale jednocześnie to społeczny dokument o dzisiejszej Polsce.
Przez kilkanaście miesięcy towarzyszymy bohaterkom z naszą kamerą – zarówno w ich domach jak i podczas działań politycznych. Jesteśmy obecni wszędzie, na zamkniętym spotkaniu KOD-owców, jak i na pilnie strzeżonym mitingu aktywistów klubów Gazety Polskiej – z udziałem Antoniego Macierewicza i prezydenta Dudy. Próbujemy dostrzec, jak zmienia się ich życie, pod wpływem toczących się przemian. W jakim stopniu polityka wpływa na ich losy? Czy jeszcze możliwy jest kompromis, który przyniesie pokój i współpracę, czy też sytuacja zaostrzy się jeszcze bardziej - jak mówią pesymistyczne prognozy? Nie oceniamy naszych postaci, po prostu podążymy za nimi i próbujemy zrozumieć - jak to możliwe, że tak bardzo różnią się od siebie.